AKIL ALMAZ SORULARHazır üç aylara girmiş iken sevgili ulemalarımıza üç sorum olacak ki burada geçen üç aylar ile üç soru… evet tamamen bilinçli.

1)Hocam dünyanın dört bir yanında Nam-ı Celil-i Muhammed-i’yi duyurma adına canını dişine takmış, kadınıyla erkeğiyle insanlarımızdan örnekle…

bir hiç uğruna 21 gün nezarette kalmış, aileleri onlardan haber alamamış, ağır hakaretlere maruz kalmış, mülakat adı altında 6-7 kez sorguya maruz kalmış… bu sorgulardan dolayı az daha dininden dönecek, yoldan çıkacak olanlara “Ya Mukallibel Gulub Sebbit Gulubi Ala Dinik” duası ile yeni rota oluşturulmuş, altı kişi yemeksizlikten şikayet etmek yerine, madem yemek yiyemiyoruz öyle ise oruç tutalım diye oruca niyetlenmiş ve onbeş günün sonunda kahvaltı olarak gelen 3 zeytin ve yarım ekmeğin yanına bu sefer bal eklediklerini görmüşler ve iftara kadar bekleyememiş, oruçlarını bozmuşlar.. Günaha girmişler midir hocam?

2) Zalimin zulmünü kolaylaştırmamak için vatanlarından gitmek zorunda kalanlar, giderken Meriç’te boğulanlar, geçtikten sonra sıkıntıdan boğulanlar, bir yeri geçip bir başka yeri beklemek zorunda kalıp arafta boğulanlar.. vatan haini olurlar mı hocam?

Bu boğulmaları intihar, gitmeleri de vatan hainliği sayarsak çok günaha girmişlerdir değil mi hocam?

3) Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum prensibince sadece insanlara güzel şeyler öğretme peşinde olan, güzel bir yaşamın değil, güzel bir ölümün peşinde koşan öğretmenleri birer şaki gibi hapishanelerde dövülürken, çoluğunu, çocuğunu, valideynini hapishane ziyaretlerine gelip gitme sırasında trafik kazasında kaybetmiş, cenazelerine dahi kelepçeli katılabilmişler iken, sapasağlam hapishaneye girmek mecburiyetinde kalan ama yaşadığı stres ve acı yüzünden kanserle, tümörle vb hastalıklarla boğuşmuş ve maalesef yenilmiş, vefat etmişlerken, bu insanların hainler mezarlığına gömülmesi ötelerdeki hesaplarını zorlaştır mı hocam?

Ötelerdeki hesabı zorlaşanlar yukarıda belirttiğim durumlardan ötürü hainler mezarlığına gömülenler mi olur hocam yoksa onları oraya gömenler mi?

Şı sıralar Türkiye’nin hiç bir yerinde sorulmamış bu sorulara Ramazan programlarında cevap verecek babayiği… pardon pardon “hoca” aranıyor.

Şartlar:

ilahiyat mezunu olmak,

gerçekten Allah’a taklitsiz iman,

imanı sağlam,

Dinini dünya makamına satmamış olmak…

Not: sözü ve özü bir olmayanların cvleri dikkate alınmayacaktır.

( Görüntülenen: 1521 Başvuru: 0)

Hadi kolay gelsin..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir